Критерії оцінювання

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів за новою програмою


Оцінювання навчальних досягнень учнів з інформатики протягом навчання здійснюється шляхом тематичного оцінювання. Для ефективного контролю успішності учнів не досить лише виявити, що вони знають, а й що уміють.

Оцінювання учня має складатися з двох компонентів: числового балу, який фіксує результат перевірки знань, умінь і навичок школярів, рівня сформованості компонентів компетентностей, і вербального оцінного судження, яке характеризує якість навчальної діяльності учня/учениці, ставлення до навчання, старанність.

При оцінюванні навчальних досягнень учнів враховуються:

• характеристики відповіді: правильність, цілісність, повнота, логічність, обґрунтованість;

• якість знань: осмисленість, глибина, гнучкість, дієвість, системність, узагальненість, міцність;

• сформованість ключових та предметних компетенцій;

• рівень володіння розумовими операціями: аналізом, синтезом, порівнянням, абстрагуванням, класифікацією, узагальненням тощо;

• розвиток творчих умінь (уміння виявляти проблеми, формулювати гіпотези, перевіряти їх).

Рекомендації щодо оцінювання на 2018-2019 н.р.

Впровадження компетентнісного підходу зумовлює переосмислення технологій контролю й оцінювання: з оцінювання предметних знань, умінь і навичок до оцінювання компетентностей, зокрема готовності і здатності учнів застосовувати здобуті знання і сформовані навички у своїй практичній діяльності. Тепер об’єктом оцінювання навчальних досягнень учнів з інформатики є рівень розвитку їх компетентностей, які інтегрують знання, вміння, навички, досвід творчої діяльності та емоційно-ціннісне ставлення до навколишньої дійсності. При оцінюванні навчально-пізнавальної діяльності учнів варто збалансовано оцінювати всі три компоненти, що відповідають складникам компетентності: діяльнісний (діяльність/уміння), знаннєвий (знання), ціннісний (ставлення). Навчальна програма розрахована на те, що при вивченні кожної теми формуються як технологічні навички/уміння, так і ціннісне ставлення до сучасних інформаційних технологій та їх впливу на суспільство та особистість. Знаннєвий складник включає перелік обов’язкових термінів і понять, якими учень оперуватиме після вивчення кожної теми. 

Формами оцінювання в інформатиці можуть бути: 

· виконання завдань практичного змісту; 

· тестування за допомогою програмних засобів або онлайнових сервісів; 

· врахування особистих досягнень в опануванні інформаційних технологій; 

· співбесіда (інтерв’ю) як доповнення до тестування або практичної роботи; 

· взаємоконтроль учнів у парах або групах та самооцінка.

Критерії оцінювання по темам.

Критерії оцінювання по класам

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...